پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

سفر قسطی کارمندان و کارکنان دولت از ابتدای سال جدید

سفر قسطی کارمندان و کارکنان دولت از ابتدای سال جدید

پاراف سفر قسطی کارمندان و کارکنان دولت از ابتدای سال جدید : محسن قریب مدیر عامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در نشست با اصحاب رسانه، از ایجاد تسهیلات اقساطی سفر و گردشگری برای کارکنان دولت و بخش های خصوصی خبر داد و گفت: روند اجرایی این تسهیلات از ابتدای فروردین 94 آغاز خواهد شد.

براین مبنا مبلغی را کارکنان بصورت پیش پرداخت می پردازند و مابقی نیز براساس قرارداد با سازمانها و مراکز آنها اقساطی کسر خواهد شد.

محسن قریب  به تشریح برنامه های گردشگری و هتلداری شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در سال 95 پرداخت. وی به ایجاد تسهیلات سفرهای اقساطی برای کارکنان دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم که برای همه کارمندان دولت، سازمان ها و شرکت هایی که بتوانند تعهد برای برگشت اقساط را بدهند از ابتدای سال 95 در اقساط 6 ماهه سفرهای ارزان را اجرایی کنیم.
قریب افزود: براین مبنا مبلغی را کارکنان بصورت پیش پرداخت می پردازند و مابقی نیز براساس قرارداد با سازمانها و مراکز آنها اقساطی کسر خواهد شد.
به گفته مدیر عامل گروه هتلهای ایرانگردی و جهانگردی در این طرح تخفیف هایی را نیز برای کارکنان دولت در استفاده از هتل ها در نظر گرفته شده است.

در سال جاری توسط صندوق بازنشستگی برای 90 هزار بازنشسته بودجه سفر به صورت یارانه تخصیص داده شده که از این تعداد 20 هزار نفر در مراکز اقامتی ایرانگردی و جهانگردی اقامت داده می شوند و امیدواریم تا ارایه اینگونه خدمات به بازنشستگان بیشتر شود.

مدیر عامل گروه سرمایه گذاری گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در ادامه ساخت از نخستین هتل سبز ایران در اصفهان در سال 95 خبر داد و گفت: با توجه به استانداردهای جهانی، اهتمام ویژه به محیط زیست و در نظر گرفتن کمترین آلودگی محیطی و نبود زباله این هتل ساخته خواهد شد.
قریب اظهار داشت: این هتل با تمام الزامات و استانداردهای جهانی در شهر اصفهان ساخته می شود به طوریکه حتی با واردات خودروهایی که مبانی محیط زیست را رعایت می کنند در اختیار دفاتر تاکسیرانی قرار داده می شود تا برای این هتل مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در ادامه درباره استاندارد سازی هتل ها به مجموعه ای از اقدامات اشاره کرد و گفت: از سال 92 برای هتل های این مجموعه تقاضای استانداردسازی شده و قراردادهایی نیز در این زمینه منعقد شده لذا براین اساس بازرسان هتل های ما را بررسی و به برخی نیز لوح داده اند و بخشی از آنها را دارای نقص اعلام کرده اند.
قریب یادآور شد که به عنوان نمونه چندی پیش هتل دیزین لوح استاندارد را گرفته و مشکلی هم نداشته است.
وی با بیان اینکه معمولاً هتل های ایرانگردی و جهانگردی 2 و 3 ستاره هستند، تصریح کرد که قبول دارم که برخی از هتل های سه ستاره کشور در این حد نبوده و خدمات لازم را مطابق این ستاره ها ارائه نمی دهند.

قریب در ادامه اظهار داشت در سال جاری توسط صندوق بازنشستگی برای 90 هزار بازنشسته بودجه سفر به صورت یارانه تخصیص داده شده که از این تعداد 20 هزار نفر در مراکز اقامتی ایرانگردی و جهانگردی اقامت داده می شوند و امیدواریم تا ارایه اینگونه خدمات به بازنشستگان بیشتر شود.

مدیرعامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متأسفانه در طول یک سال فقط 100 روز مردم وقتشان را برای سفر اختصاص می دهند و 250 روز هتل ها خالی از مسافر هستند، گفت: یک هتل 100 اتاقه در بهترین شرایط شاید 60 درصد اتاق هایش پر شود و این به معنای آن است که هتل ها نمی توانند به سودهی مناسبی برسند.

قریب در ادامه به نقش بی بدیل رسانه ها برای معرفی مکان ها و جاذبه های گردشگری و مراکز اقامتی کشورمان اشاره کرد و گفت: یک هتل که در سال یک میلیارد تومان درآمد دارد 800 میلیون تومان را باید به هزینه های جاری خود اختصاص داده و ممکن است 200 میلیون تومان سود ببرد در حالی که پخش یک تیزر تلویزیونی نیز 200 میلیون تومان هزینه می برد و مسلما هتل ها توانشان برای پرداخت چنین هزینه هایی امکان پذیر نیست.ایرنا.

این مطلب را هم بخوانید :   سفر به آمیزه ای از جنگل و دریا
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 0

2 دیدگاه در “سفر قسطی کارمندان و کارکنان دولت از ابتدای سال جدید

با سلام
اگر با تورهای مسافرتی، برای اقساطی کردن هزینه های سفر، برای کارمندان دولت، امکان عقد قرارداد باشد قطعا موفقیت بیشتری حاصل میگردد،چون بنده بعد از پرداخت مبلغی تحت عنوان پیش پرداخت هزینه سفر، از سایر هزینه ها، از جمله هتل و کرایه و ترانسفر و ….. آسوده خاطرم و در نهایت آن هزینه ها بصورت اقساط ماهانه از حقوقم کسر میگردد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *