پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

آخرین خبر ها از افزایش حقوق معلمان، طرح رتبه بندی و ضریب حقوق فرهنگیان و اعزام به خارج معلمان و استخدام جدید

پاراف اختصاصی آخرین خبر ها از افزایش حقوق معلمان، طرح رتبه بندی و ضریب حقوق فرهنگیان و اعزام به خارج معلمان و استخدام جدید:

جزئیات طرح رتبه بندی معلمان:

علی اصغر فانی از صدور احکام رتبه بندی معلمان از اول مهر خبر داد و افزود: براساس این طرح معلمان به رتبه های پایه ارشد ، خبره و عالی تقسیم می شوند و در صدد افزایش مهارت های حرفه ای خود برمی آیند. وی گفت: شاخص های رتبه بندی معلمان را تا شهریور مشخص می کنیم و به تصویب دولت خواهیم رساند. فانی افزود: برای اجرای زودتر طرح رتبه بندی معلمان این طرح را در دولت تصویب کردیم اما در صورت اصرار مجلس شورای اسلامی برای قانونی شدن این طرح دولت این آمادگی را دارد که طرح را برای تصویب به مجلس ارائه کند. فانی رفع خلاءهای انگیزشی و ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای را دو کارکرد اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان عنوان کرد و افزود: امید است که لایحه رتبه‌بندی معلمان در ۴ رتبه پایه، ارشد، خبره و عالی در مهر سال جاری به نحو احسن اجرایی شود و بتواند نتایج خوبی را برای معلمان به ارمغان بیاورد.

استخدام جدید در وزارت آموزش و پرورش:

فانی به جذب نیرو در این وزارتخانه نیز در سال 94 اشاره کرد و گفت: قول استخدام 5 هزار نیرو در آموزش و پرورش را از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی گرفته ایم و به زودی آزمون استخدامی برگزار خواهیم کرد و اولویت استخدام با مربیان پیش دبستانی خواهد بود.

اولویتهای  آموزش و پرورش در سال 94:

ساماندهی نیروی انسانی، افزایش مشارکتهای مردمی، تمرکززدایی، عملیاتی کردن بودجه و ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی از اولویتهای وزارت آموزش و پرورش در سال 94 است. علی اصغر فانی، به اجرایی شدن سند تحول در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: سال گذشته از131راهکار سند تحول40 راهکار اجرایی شد و امسال تصمیم داریم این راهکارها را افزایش دهیم. وی افزود: اجرایی کردن سند تحول مبنای برنامه ششم توسعه آموزش و پرورش خواهد بود و نقشه راه سند تحول را آماده کرده ایم و به زودی تصویب خواهیم کرد. فانی گفت: طرح رتبه بندی معلمان را که در آخرین جلسه هیئت دولت درسال 93 به تصویب رسید، نیز امسال با همکاری دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دنبال خواهیم کرد.

ابلاغ بخشنامه ضریب حقوق معلمان در سال 94:
بخشنامه تعیین ضریب حقوق فرهنگیان و حداقل و حداکثر حقوق به معاونت‌های مربوطه و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، هشتم فروردین امسال ابلاغ شد. ضریب حقوق سال 94، شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، یک هزار و 376 و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، 19 هزار و 597 ریال است. حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران در سال 1394، به میزان 14 درصد نسبت سال 1393 افزایش یافته است و حداقل و حداکثر حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر (شاغلین) موضوع ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره آن برای سال 1394، به ترتیب 7 میلیون و 500 هزار و 52 میلیون و 500 هزار ریال است؛ حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری به میزان 7 میلیون و 500 هزار ریال است. بر اساس بخشنامه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، ادارات آموزش و پرورش باید ترتیبی اتخاذ کنند تا مطالبات استحقاقی حکمی افراد در سال 93، نظیر ارتقاء رتبه، طبقه شغلی و غیره قبل از اجرای حکم افزایش ضریب حقوق آنان صادر شود. به استناد بند «ب» تبصره 18 قانون بودجه سال 1394، کل کشور، مبلغ کمک هزینه ازدواج و فوت برای کارکنان مشمول در سال مذکور مبلغ 8 میلیون و 944 هزار ریال است.

برگزاری آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور پس از سه سال توقف:
معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار نفر از پذیرفته شدگان آزمون «اعزام معلمان به خارج از کشور» در نوبت اعزام قرار دارند ، گفت: این آزمون بعد از سه سال توقف سال آینده برگزار خواهد شد. شاهین نوش آبادی درباره برگزاری آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور در سال جاری اظهار کرد: این آزمون در سال های 89، 90 و 91 برگزار شد، اما به دلیل اینکه هنوز یکهزار نفر از این پذیرفته شدگان در نوبت اعزارم قرار دارند، براین اساس طی سال های 92 و 93 آزمون مذکور برپا نشد، امسال نیز این امر صورت نمی گیرد تا معلمانی که در دوره های قبل پذیرفته شده اند اعزام شوند. وی با تاکید بر اینکه امسال تا 30 اردیبهشت ماه اسامی افرادی که به خارج از کشور اعزام خواهند شد، مشخص می شود، عنوان کرد: بیشترین کشوری که نیاز به اعزام معلم دارد، امارات است. البته هر کشوری که تعداد زیادی از دانش آموزان ایرانی در آن مشغول به تحصیل باشند، اعزام معلم برای آن کشور در دستور کار ما قرار می گیرد.

این مطلب را هم بخوانید :   تقابل پزشکان و پرستاران