سامانه پرسش و پاسخ به سئوالات حقوقی دیوان عدالت اداری

رسول سراییان رئیس سازمان فناوری اطلاعات بتازگی در یک نشست خبری به تشریح برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات در سال ۹۷ پرداخت و در این نشست از راه‌اندازی دولت همراه خبر داد.

اپلیکیشن دولت همراه در حال حاضر در کافه بازار قابل دانلود است.

به گزارش هم رده به نقل از ایران، وی با اشاره به اینکه سامانه به صورت شبانه‌روز در همه ایام سال قابل دسترسی است گفت: تاکنون ۱۶ دستگاه در حدود ۵۰ خدمت را در آن ارائه داده‌اند. وی با بیان اینکه تعداد درخواست‌ها از این سامانه حدود ۲ میلیون تقاضا بوده است اظهار کرد: درحال حاضر ۱۲ هزار نفر از این سیستم استفاده می‌کنند که بیشترین تقاضا نیز از سوی ثبت احوال بوده است.

سراییان با بیان اینکه هدف دولت همراه ارائه خدمات به مردم از یک زنجیره واحد است، این خدمت را قابل ارائه بر بستر گوشی تلفن همراه دانست و افزود: اپلیکیشن دولت همراه در حال حاضر در کافه بازار قابل دانلود است.

وام ۵ میلیاردی برای ۳پیام رسان

معاون وزیر ارتباطات همچنین گفت: طبق آخرین بررسی‌ها و گزارش‌های دریافتی، سه پیام‌رسان بومی وام ۵میلیارد تومانی به‌عنوان تسهیلات دریافت کرده‌اند. همچنین یک پیام‌ رسان نیز درمرحله پایانی دریافت این تسهیلات قرار دارد و تنها یکی از پیام‌رسان‌ها به‌دلیل مشکل ضمانت نامه، هنوز موفق به دریافت این تسهیلات نشده است.

وی با بیان اینکه موضوع حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی در دستور کار چند دستگاه قرار گرفته و برای آن تقسیم کار شده است، گفت: بحث ارائه تسهیلات به این کسب و کارها، ارائه پهنای باند و امکانات زیرساختی بر عهده شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفته است و سازمان فناوری اطلاعات از نظر فنی در این زمینه همکاری می‌کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: بخشی از امکانات مراکز داده (دیتا سنتر) سازمان فناوری اطلاعات در اختیار پیام‌رسان‌های بومی قرار گرفته است و در این زمینه همکاری‌هایی را با این کسب و کارها داشته‌ایم.

سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه «اُپِن دیتا» توسط سازمان فناوری اطلاعات و موضوعات مطرح شده‌ای از جمله موازی بودن این سامانه با سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، یکی از کاربردهای سامانه «اپن دیتا» است.

رسول سراییان افزود: ما با راه‌اندازی این سامانه، قصدمان این است که کسب و کارها بتوانند از اطلاعات آزاد استفاده کرده و توسعه یابند. وی با اشاره به توسعه شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در تولید ناخالص داخلی افزود: قرار است تا پایان اردیبهشت ماه مرکز آمار عدد موثقی را از سهم ICT در GDP ارائه کند و هم‌اکنون آخرین آمارها از سهم ۲ تا ۳ درصدی ICT در تولید ناخالص داخلی کشور حکایت دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.