پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

تامین اجتماعی

شماره اختصاصی برای هر بیمه‌ شده تامین اجتماعی

پاراف شماره اختصاصی برای هر بیمه‌ شده تامین اجتماعی : ناهید حیدری مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران از اختصاص شماره تأمین اجتماعی با عنوان SSN خبرداد و گفت: بر این اساس هر بیمه شده به همراه افراد تبعی، از یک شماره تامین اجتماعی که حاوی یکسری اطلاعات هویتی است برخوردار می‌شود.

 وی با بیان اینکه اداره کل غرب تهران یکی از بزرگترین ادارات کل تأمین اجتماعی کشور است اظهار کرد: ۳.۵میلیون نفر تحت پوشش این اداره کل هستند و ۲۸۷ هزار مستمری بگیر داریم که شمار آنها به انضمام افراد تبعی به ۴۹۰ هزار نفر می‌رسد.

پایلوت بسیاری از طرح‌های تامین اجتماعی در شعبه ۲۵ تهران انجام می شود که دریافت لیست‌های اینترنتی از جمله آنهاست، اکنون صد در صد کارگاه‌هایی که امکان دریافت لیست به صورت اینترنتی را دارند از این قاعده پیروی می‌کنند. اکنون ۲۰۰ هزار کارگاه به انضمام کارگاه‌های غیرفعال در غرب تهران داریم.

وی افزود: حدود ۲۰۰ هزار پرونده مطالباتی فعال و نیمه فعال داریم، ۱۴ شعبه مشغول ارائه خدمت به بیمه شدگان هستند و به‌زودی دو شعبه ۳۲ و ۳۳ نیز به شعب قبلی افزوده خواهد شد که منشعب از شعب ۲۵ و ۲۸ ما هستند. به دلیل آنکه تعداد بیمه شدگان در شعبه‌های ۲۵ و ۲۸ از استانداردهای تعریف شده فراتر رفته بود در راستای ارتقای سطح رضایتمندی مراجعین قرار است دوشعبه به آنها ضافه شود.

بر این اساس هر بیمه شده به همراه افراد تبعی از یک شماره تامین اجتماعی که حاوی یکسری اطلاعات هویتی است برخوردار می‌شود. این شماره با سازمان ثبت احوال لینک می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران با بیان اینکه شعبه ۲۵ بزرگترین شعبه کشوری تامین اجتماعی است و بالغ بر ۲۲۰ هزار بیمه شده را پوشش می‌دهد عنوان کرد: طی سه سال گذشته اقدامات خوبی در راستای ارتقای سطح رضایتمندی بیمه شدگان صورت گرفته است که از جمله آنها می‌توان به برپا شدن نهضت آی تی اشاره کرد که باعث کاهش بسیاری از ترددهای درون شهری شده و اغلب خدمات ما نیاز به حضور بیمه شدگان و کارفرمایان ندارد و حتی شماری از خدمات را می‌توان از طریق تلفن همراه دریافت کرد.

وی به ابلاغ صورتحساب‌های کارگاهی اشاره کرد و گفت: بیش از ۷۸ درصد ابلاغ‌های ما در سطح استان به شکل الکترونیکی انجام می‌شود که تا پایان سال جاری به صد درصد خواهد رسید. علاوه بر این فیش‌های مستمری بگیران از طریق مراجعه به سایت قابل کنترل است و سوابق هم به شکل اینترنتی قابل مشاهده است.

حیدری با بیان اینکه طرح SSN را تا پایان سال جاری تکمیل و به پایان می‌رسانیم گفت: این شماره شامل مولفه‌هایی نظیر کدملی، نام و نام خانوادگی است و از مزیت‌های آن این است که دیگر شماره‌های موقتی که در گذشته داده می‌شده را نخواهیم داشت و تداخل سابقه و شماره بیمه برای بیمه شدگان اتفاق نمی‌افتد. در این صورت دریافت حمایت از سوی بیمه شدگان، با سهولت و سرعت بیشتری انجام می‌شود و نیازی نیست فرآیندی برای اصلاح شماره بیمه طی کند.ایسنا.

این مطلب را هم بخوانید :   طرح مشکلات سازمان‌ بازنشستگی در مجلس