در هنگام استخدام نباید مذهب مطرح باشد

0
3
در هنگام استخدام نباید مذهب مطرح باشد
در هنگام استخدام نباید مذهب مطرح باشد

پاراف در هنگام استخدام نباید مذهب مطرح باشد : مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام‌جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان روز پنجشنبه در نشست خبری در زاهدان گفت: «برای مسلمانان لازم است تا در این شرایط حساس با هم متحد باشند و از تفرقه پرهیز کنند. شماری از کشورهای اسلامی آن‌قدر وابسته هستند که بدون بیگانگان نمی‌توانند کاری انجام دهند».

مولوی اسماعیل‌زهی با تأکید بر وحدت مسلمانان گفت: «اختلاف میان مسلمانان به ضرر اسلام و به نفع رژیم اشغالگر قدس است. به دلیل اینکه کشورهای اسلامی با یکدیگر اختلاف دارند، هم‌اینک اسرائیل در امنیت کامل به سر می‌برد».

او با اشاره به سفر خود به عربستان گفت: «در این سفر مطرح کردیم که مردم ایران برای تشرف به مراسم حج علاقه بسیار زیادی دارند». امام‌جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: «انتظار است مسئولان نظام جمهوری اسلامی با کشور عربستان به گفت‌وگو بنشینند و مشکلات را با گفتمان حل و سفارتخانه‌های خود را راه‌اندازی کنند».

مولوی عبدالحمیداسماعیل‌زهی همچنین در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه بیشتر مردم استان می‌دانستند که شما در انتخابات ریاست‌جمهوری به دکتر روحانی گرایش دارید، چرا علنا از ایشان اعلام حمایت نکردید، تصریح کرد: «اگر حمایت خود را از یک نامزد به‌طور علنی اعلام می‌کردم ستادهای سایر نامزدها تعطیل می‌شدند. اگر در حمایت از روحانی بیانیه صادر نکردم به این دلیل بود که ستادهای سایر نامزدهای انتخابات باید به فعالیت انتخاباتی خود به صورت دموکراتیک ادامه می‌دادند».

مولوی عبدالحمید ادامه داد: «برخی افراد به ما گفتند که شما همیشه از اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنید؛ یک بار هم اصولگرایان را تجربه کنید که به شوخی گفتم اصولگرایان ما را اصلا قبول ندارند. اگر بخواهیم به سمت اصولگرایان چرخش کنیم این چرخش هزینه دارد و هزینه آن نیز به‌کارگیری اهل سنت است».

مشکلات استخدامی اهل سنت

او در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه ایران اسلامی از اقوام و مذاهب مختلف تشکیل شده، گفت: «اهل سنت مشکلاتی دارند که باید رفع شود. یکی از مهم‌ترین مشکلات در زمینه استخدام و واگذاری مسئولیت‌هاست که متأسفانه از مذهب فرد سؤال می‌شود؛ حتی در برگه پذیرش بیماران در بیمارستان از مذهب سؤال می‌شود».

در استخدامی‌ها نباید مذهب مطرح باشد زیرا مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. برخی از اهل سنت به خاطر اینکه استخدام شوند، مذهب خود را شیعه اعلام کردند. معتقدیم که اقوام و مذاهب در جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی نداشته باشند

امام‌جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: «خط‌کشی بین شیعه و سنی در آزمون‌های استخدامی سبب ایجاد تبعیض و اختلاف می‌شود. ما همه ایرانی هستیم و کشور متعلق به همه اقوام و مذاهب است».

درخواست داریم که وقتی فردی برای استخدام مراجعه می‌کند فقط مسلمان‌بودن او را سؤال کنند و از مذهب فرد نپرسند و فقط به شایستگی افراد توجه شود. توجه به ایرانی‌بودن فرد سبب می‌شود که از همه شایستگان اقوام و مذاهب در مناصب حکومتی استفاده و شایسته‌سالاری حاکم شود

او با بیان اینکه اختلاف میان مذاهب به ضرر دین مبین اسلام است، گفت: جنگ بین شیعه و سنی را از لحاظ شرعی حرام می‌دانم و باید با همدیگر وحدت و اتحاد داشته باشند.شرق.

برای آگاهی از آخرین اخبار اداری، شغلی، مالی و اقتصادی با کانال پاراف در تلگرام همراه شوید: عضویت در کانال پاراف

این مطلب را هم بخوانید :   دو آزمون استخدامی در وزارت نفت برگزار می شود

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید