پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

خبر فانی در درباره استخدام در آموزش و پرورش و بیمه‌طلایی بازنشستگان

پاراف خبر فانی در درباره استخدام در آموزش و پرورش و بیمه‌طلایی بازنشستگان : علی‌اصغر فانی ، وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که زمان ثبت‌نام برای استخدام جدید آموزش و پرورش ماه آینده اعلام می‌شود، گفت: تمام آنچه که تاکنون در خصوص ثبت‌نام استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش بیان ‌شده است، صحت ندارد.

وی در یک نشست خبری در حاشیه سفر به خوزستان اظهارکرد: با توجه به قول رییس جمهور در خصوص در اولویت بودن آموزش و پرورش و با گشایش شرایط اقتصادی دولت، امیدواریم وضعیت آموزش و پرورش بهتر شود.

وی در مورد بازنشستگان آموزش و پرورش اظهارکرد: طبق قانون کسی که 30 سال خدمت می‌کند، بازنشسته می‌شود. البته در سال گذشته استثناً 25 هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش را قبل از 30 سال بازنشسته کردیم اما از این تعداد 5 هزار نفر تمایل به ادامه خدمت داشتند که به همین دلیل در مقابل 5 هزار نفر پیش از موعد بازنشسته شدند. امسال نیز همین سیاست را دنبال می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: افراد بازنشسته از حوزه آموزش و پرورش خارج و در حوزه سازمان بازنشستگی کشور قرار می‌گیرند. در مورد بیمه نیز در حال نهایی کردن قرارداد با بیمه فرهنگیان هستیم و تلاش می‌کنیم تا کیفیت بیمه معلمان و فرهنگیان را ارتقا دهیم.

وی گفت: در رابطه با مناطقی که شرایط خاص و بدی آب و هوا دارند، لازم است توجه ویژه‌ای به معلمان این مناطق ‌شود. همچنین از مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان درخواست کردیم که پیشنهادات همکاران در استان را مکتوب به ما منتقل کند تا ما نیز از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، قانونی را در این زمینه تصویب کنیم.ایسنا.

این مطلب را هم بخوانید :   عسکری آزاد : استخدام یک حق عمومی برای همه فارغ‌التحصیلان و حائزان شرایط است