پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

شرایط انتقال وام مسکن

بانک مسکن شرایط انتقال وام مسکن را آسان کرد

پاراف بانک مسکن شرایط انتقال وام مسکن را آسان کرد : بانک مسکن با اعلام شرایطی امکان انتقال وام مسکن را تسهیل کرد. شرایط انتقال وام بانک مسکن که معمولا بر روی منزل مسکونی می باشد با پرداخت کارمزد تسهیل شده است.

بانک مسکن در راستای ارائه خدمات مطلوبتر به مشتریان خود چند ماهی است شرایط انتقال وام منزل مسکونی را تسهیل کرده است.

معمولا در هنگام فروش واحد مسکونی در صورتی که سند ملک مورد نظر در رهن بانک مسکن به جهت دریافت تسهیلات باشد دو راه وجود دارد.

نخستین راه این است که شخص فروشنده با پرداخت باقیمانده بدهی خود به بانک سند ملک مورد نظر را از رهن بانک آزاد و در اختیار خریدار قرار دهد. در این روش معمولا شخص فروشنده و خریدار متضرر می شوند چون بانک مسکن در همان اقساط نخست اکثر سود خود را برداشت نموده و باقیمانده اقساط به اصل وام بر می گردد.

در روش دیگر وام توسط فروشنده به خریدار انتقال پیدا کرده و هر دو نقر با حضور در بانک مسکن پس از انتقال وام به نام فروشنده به محضر رفته و ملک مورد نظر نیز به نام خریدار انتقال پیدا می کند. در این روش پیش از این فروشنده حتما باید ۱۰ درصد از کل مبلغ تسهیلات را به بانک مسکن پرداخت می کرد تا تسهیلات به نام خریدار انتقال پیدا کند.

علاوه بر این بر اساس بخشنامه بانک مرکزی مبلغ یک درصد از کل اصل وام نیز به عنوان کارمزد تغییر وام گیرنده از طرفین اخذ تا انتقال وام صورت گیرد.

اما به تازگی بانک مسکن قانون پرداخت ۱۰ درصد مبلغ وام را برداشته و طرفین می توانند تنها با پرداخت یک درصد از کل مبلغ اصل وام (و نه سود آن) وام مورد نظر را به خریدار انتقال بدهند.اخبار بانک.

این مطلب را هم بخوانید :   5 برابر شدن بودجه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور