پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

دستگاههای دولتی نیروهای شرکتی را استخدام یا اخراج کنند!

پاراف خبر دستگاههای دولتی نیروهای شرکتی را استخدام یا اخراج کنند! را با هم مرور میکنیم. رئیس دیوان عدالت اداری  درباره تعیین تکلیف نیروهای شرکتی گفت: براساس قانون دستگاه‌های دولتی، استخدام یا باید به‌صورت رسمی و یا پیمانی باشد.

اگر چنانچه دیگر نیازی به این نیروها ندارند، قرارداد آنان منتفی است و اینها را از کار برکنار کنند و اگر چنانچه مورد نیازشان است در قالب همان تبصره ماده۳۲ در حدی که قانون اجازه داده باید با آنان قرارداد ببندند.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری افزود: طبق ماده ۳۲قانون مدیریت خدمات کشوری، دستگاه‌های دولتی می‌توانند با اجازه مدیریت تا ۱۰درصد از پُست‌های خود را از نیروهایی که مورد نیاز است به‌صورت قراردادی یا به‌صورت کار معین به‌کار گیرند.

درحالی که برخی از دستگاه‌ها تعدادی نیروهای شرکتی دارند که آنان را در پُست‌های قراردادی به‌کار می‌گرفتند.منتظری گفت: اگر چنانچه دیگر نیازی به این نیروها ندارند، قرارداد آنان منتفی است و اینها را از کار برکنار کنند و اگر چنانچه مورد نیازشان است در قالب همان تبصره ماده۳۲ در حدی که قانون اجازه داده باید با آنان قرارداد ببندند.

وی ادامه داد: این استخدام رسمی و پیمانی نخواهد بود و صرفا یک استخدام قراردادی است و حداکثر مدت زمان آن به موجب قانون یک‌سال است و اگر دستگاه‌ها احیانا رفع نیاز شدند، قرارداد را منتفی خواهند کرد و باید عذر آنان را بخواهند.

دستگاههای دولتی نیروهای شرکتی را استخدام یا اخراج کنند!

این مطلب را هم بخوانید :   فراهم شدن امکان ارتقای شغلی کارمندان