پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

اختیارات دستگاه‌های اجرایی

هیات دولت برخی اختیارات دستگاه‌های اجرایی را به واحدهای استانی تفویض کرد

پاراف هیات دولت برخی اختیارات دستگاه‌های اجرایی را به واحدهای استانی تفویض کرد : هیأت وزیران در راستای اجرای فرمایشات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نیز ضرورت تمرکز زدایی از فعالیت‌های اجرایی با واگذاری برخی اختیارات دستگاه‌های اجرای به واحدهای استانی موافقت کرد.

مقرر شد تا کلیه وزرا و روسای مؤسسات دولتی و مدیران عامل شرکت‌های دولتی، آن دسته از وظایف و اختیارات خود را که واگذاری آنها منع قانونی ندارد و موجب نقض سیاست‌های کلان ستادی نمی‌شود، به واحدهای استانی متناظر خود تفویض نمایند.

هیأت دولت در جلسه مشترک خود با استانداران که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌ جمهور برگزار شد، در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نیز ضرورت تمرکز زدایی از فعالیت‌های اجرایی و تبیین خط مشی اجرایی دولت، با واگذاری برخی اختیارات دستگاه‌های اجرایی به واحدهای استانی مربوط در استان‌ها موافقت کرد.

به پیشنهاد استانداران اختیاراتی از وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست به واحدهای استانی آنان تفویض شد.

طبق این تصمیم مقرر شد تا کلیه وزرا و روسای مؤسسات دولتی و مدیران عامل شرکت‌های دولتی، آن دسته از وظایف و اختیارات خود را که واگذاری آنها منع قانونی ندارد و موجب نقض سیاست‌های کلان ستادی نمی‌شود، به واحدهای استانی متناظر خود تفویض نمایند.

بر پایه این تصمیم، به پیشنهاد استانداران اختیاراتی از وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست به واحدهای استانی آنان تفویض شد.

در این جلسه همچنین پنج استاندار منتخب در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی، اجتماعی و فرهنگی،‌سیاسی، سفرهای استانی رییس‌ جمهور و حوادث غیرمترقبه، گزارشی از فعالیت‌های حوزه خود به هیأت وزیران ارایه دادند و اعضای دولت به بحث و پیرامون آنها پرداختند.مهر.

این مطلب را هم بخوانید :   بررسی آئین نامه ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود در هیات دولت