انتقاد نایب رئیس مجلس از استخدام های فله ای دولت احمدی نژاد

0
103
استخدام های فله ای دولت
استخدام های فله ای دولت

پاراف انتقاد نایب رئیس مجلس از استخدام های فله ای دولت احمدی نژاد : مسعود پزشکیان درخصوص طرح تفکیک وزارتخانه‌هایی که در مجلس گذشته ادغام شده‌اند، گفت: در دولت دهم یک شبه سه وزارتخانه را در یکدیگر ادغام کرده و از مجلس برای آن رأی گرفتند و نگفتند که آیا این افراد با یکدیگر جمع می‌شوند و قرار است چه بلایی سر آنها بیاید.

بلکه یک مرتبه به مجلس اعلام کردند که این وزارخانه‌ها را با یکدیگر ادغام می‌کنیم و نتیجه‌اش این شد که امروز شاهد آن هستیم.

متأسفانه دولت آقای احمدی‌نژاد در حالی که حق داشت طبق قانون تنها ۶۰ هزار نفر را استخدام کند، 600 هزار نیرو بدون آزمون به سیستم اداری اضافه و با این اقدام، آسیب جدی به نظام اداری کشور وارد کرد و ساختاری را برای کشور و دولت‌های بعدی به ارث گذاشت که با افرادی مواجه هستیم که شرح وظیفه ندارند اما جزو کادر اداری محسوب می‌شوند

نایب رئیس مجلس با اشاره به درخواست دولت یازدهم برای تفکیک این وزارتخانه‌ها تصریح کرد: تحلیل بنده این است که ساختار این وزارتخانه‌ها قبل از ادغام منطقی بود اما آمدند این منطق و ساختار را برهم زدند.

او افزود: کوچک‌سازی دولت در تئوری اتفاق افتاد اما در عمل نه تنها اتفاق نیفتاد که حتی با اقدامات غیرقانونی همچون استخدام بیش از حد، شرایط بدتر از گذشته شد.

پزشکیان گفت: متأسفانه دولت آقای احمدی‌نژاد در حالی که حق داشت طبق قانون تنها ۶۰ هزار نفر را استخدام کند، 600 هزار نیرو بدون آزمون به سیستم اداری اضافه و با این اقدام، آسیب جدی به نظام اداری کشور وارد کرد و ساختاری را برای کشور و دولت‌های بعدی به ارث گذاشت که با افرادی مواجه هستیم که شرح وظیفه ندارند اما جزو کادر اداری محسوب می‌شوند.ایران.

برای آگاهی از آخرین اخبار اداری، شغلی، مالی و اقتصادی با کانال پاراف در تلگرام همراه شوید: عضویت در کانال پاراف

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید