پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

نهایی شدن قانون جامع ایثارگران تا دی ماه امسال

نهایی شدن قانون جامع ایثارگران تا دی ماه امسال

پاراف نهایی شدن قانون جامع ایثارگران تا دی ماه امسال : حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دومین جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در بنیادشهید  از نهایی شدن قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران در دی ماه امسال خبر داد.

وی افزود: این قانون اکنون در حال انجام است اما به طور کامل در دی ماه امسال توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و پس از آن به دستگاه ها ابلاغ می شود.

وی در ادامه در خصوص نشست امروز گفت: یکی از برنامه های این نشست تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که در دانشگاه آزاد نیز این شورا تشکیل می شود.

تشکیل شورای یاد شده در دانشگاه آزاد اسلامی، شهرداری تهران و سازمان بسیج مستضعفان به عنوان اولویت های ما در سال ۹۵ است.

وی تصریح کرد: در ماده۶۳ قانون جامع ایثارگران، تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز آمده است؛ ضمن اینکه در این ماده قانونی اعضای آن مشخص شده است.

معاون رئیس جمهوری در خصوص تشکیل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور نیز گفت: نخستین جلسه این شورا در مهر امسال برگزار خواهد شد. این شورا با حضور وزیران کشور، بهداشت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، ۲نماینده از مجلس شورای اسلامی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و دو نفر از حوزه علمیه برگزار می شود.

دومین جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی امروز شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سالن شهید ترک نژاد بنیاد شهید برگزار شد

شهیدی به تحصیل ۱۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی از خانواده شاهد و ایثارگر اشاره کرد و گفت: ۵۶۰ تن از اعضای هیات علمی و ۲ هزار و ۲۱۴ از کارکنان این دانشگاه نیز از خانواده های شهدا و ایثارگران هستند.ایرنا.

این مطلب را هم بخوانید :   دلیل عملی نشدن قانون جامع ایثارگران در برخی دستگاه های دولتی، انتظارات ایثارگران از دولت دوازدهم