پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

جانبازان و ایثارگران چگونه بازنشسته می شوند؟

پاراف جانبازان و ایثارگران چگونه بازنشسته می شوند؟ : دارا بودن حداقل۲۰ سال سابقه خدمت قابل قبول از لحاظ بازنشستگی یا بیمه پردازی برای جانباز یا آزاده و حداقل شرط سنی ۵۰ سال سن برای مردان و ۴۵ سال سن برای زنان شرط لازم برای بازنشستگی جانبازان و آزادگان است.

جانبازان و آزادگان مشمول این بخشنامه در صورتی که مدت سابقه مبنای بازنشستگی آنها با احتساب مجموع سابقه خدمت یا بیمه پردازی (حداقل ۲۰ سال) و سنوات ارفاقی (حداکثر ۱۰ سال )، ۳۰ سال تمام باشد از احراز حداقل شرط سنی بازنشستگی معاف خواهند بود.

به منظور اجابت و بررسی درخواست بازنشستگی جانبازان و آزادگان شاغل در دستگاه‌های دولتی یا وابسته به دولت ارائه درخواست بازنشستگی از طرف متقاضی به دستگاه محل خدمت و سپس ارائه آن توسط دستگاه به آخرین شعبه وصول‌کننده حق بیمه الزامی است در حالی که آن دسته از جانبازان و آزادگان که در بخش خصوصی شاغل هستند می‌توانند به طور مستقیم درخواست بازنشستگی خود را به آخرین شعبه وصول‌کننده حق بیمه ارائه کنند.

جانبازان و آزادگان شاغل در دستگاه‌های دولتی یا وابسته به دولت، نهادهای عمومی غیردولتی و دستگاه‌های دارای مقررات استخدامی خاص، با داشتن شرط حداقل سن و سابقه و با ارائه درخواست بازنشستگی خود از طرف دستگاه ذی‌ربط به سازمان تامین اجتماعی و ارائه مدارک مورد نیاز این سازمان از جمله گواهی مربوط به میزان سنوات ارفاقی جانبازان و آزادگان شاغل در کلیه دستگاه‌های دولتی یا وابسته به دولت که توسط شورای امور اداری و استخدامی کشور صادر می‌شود بازنشسته می‌شوند .

سنوات ارفاقی جانبازان بر اساس بند ۱ ماده واحده قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی مصوب ۱/۹/۶۷ به این شرح است: « درجات بین ۲۰ تا ۴۰ درصد جانبازی حداقل ۳ و حداکثر ۶ سال، درجات بیش از ۴۰ درصد تا آستانه از کارآفتادگی کامل حداقل ۶ و حداکثر ۱۰ سال است که تعیین میزان آن به تناسب درجات فوق خواهد بود و خدمت مازاد بر ۳۰ سال مشمولان این بخشنامه در تعیین حقوق بازنشستگی آنها قابل محاسبه نخواهد بود.* روابط عمومی تامین اجتماعی.تامین.

این مطلب را هم بخوانید :   پرداخت قسطی حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور