تفاوت معنادار احکام کارکنان و کارمندان استخدامی جدید و قدیم

پاراف تفاوت معنادار احکام کارکنان و کارمندان استخدامی جدید و قدیم :

دستگاههاي اجرايي بر اساس بخشنامه شماره 55919/200 مورخ 28/10/89 معاونت توسعه و نيروي انساني رياست جمهوري ، احكام كارگزيني كاركنان مشمول قانون خدمات كشوري را كه بعد از 1/1/88 استخدام شده يا ميشوند ، با احكام كارگزيني كارمندان نظير كه دراسفند سال 87 استخدام شده اند ، از تاريخ استخدام تطبيق داده و پرداخت فوق العاده مخصوص كاركنان پيماني و فوق العاده 35%  را در مورد اينگونه كاركنان اجرا نموده است.در اين حالت ، اعمال امتيازات فوق باعث افزايش قابل توجه تفاوت تطبيق نيز خواهد شده است.

به اين معني كه دولت همه كارمنداني را كه پس از 1/1/88 استخدام ميشوند را استخدامي اسفند 87 تلقي نموده و هر آنچه كارمندان آن مقطع دريافت مي نمودند را به احكام كارگزيني آنها اضافه خواهد كرد.حال آنكه در آن زمان قانون نظام هماهنگ پرداخت حاكم بوده و هم اكنون قانون مديريت خدمات كشوري.جالب است كه اينگونه كارمندان با قانون مديريت خدمات كشوري استخدام ميشوند ، اما با تلفيق قانون نظام هماهنگ پرداخت و قانون خدمات كشوري حقوق دريافت ميكنند.

اما آنچه در صدور اين بخشنامه قابل ذكر است ، عدم توجه به كارمندان با سابقه اي است كه در خلال اين سالها مشمول امتيازات قانون نظام هماهنگ پرداخت مي شوند.و اين عدم توجه يك بي عدالتي بزرگ را رقم زده است.

فرض كنيد آقاي الف در سال 83 با مدرك فوق ديپلم بصورت پيماني استخدام شده است.اين شخص در سال 89 موفق به اخذ مدرك ليسانس ميشود.همچنين آقاي ب در سال 89 استخدام مي شود.اين دو در سال 89 داراي شرايط يكسان به لحاظ مدرك تحصيلي و آقاي الف داراي سوابق بيشتر كاري است.اما آقاي ب به مدد بخشنامه ذكر شده هم فوق العاده مخصوص كاركنان پيماني وهم  فوق العاده 35%  را دريافت خواهد كرد كه در نتيجه تفاوت تطبيق بالايي را نيز دريافت خواهد كرد.اما اين امتيازات شامل آقاي الف نخواهد شد هر چند كه با فرد ب داراي شرايط يكسان بوده و بلكه موجه تر نيز مي باشد.با لحاظ بخشنامه فوق احكام كارگزيني فردي با چندين سال سابقه كار تفاوتي با كارمند جديد الاستخدام با شرايط يكسان نخواهد داشت.

يك نكته در اينجا قابل ذكر است كه دولت قانوني را در مورد استخدامي هاي جديد فرض كرده و اجرا ميكند كه كه استخدامي هاي قبلي با آن قانون استخدام شده ولي از آن بي بهره اند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 0

14 دیدگاه در “تفاوت معنادار احکام کارکنان و کارمندان استخدامی جدید و قدیم

چرا وارونه نوشتید کسانی که قبل از ۸۸ استخدام پیمانی شده یه فوق العاده مخصوص پیمانی دارند که میتونه تا ۴۰ درصد هم باشه ضمنا در نظام هماهنگ رتبه بر اساس امتیاز بود الان بر اساس سنوات شده یعنی از نظر روتبه هم ضرر کردیم دولت میخواست این اختلاف رو یکم تعدیل کنه بخشنامه فوق الذکر رو داد که اون هم باطل شد وضعیت احکام کارکنان جدید استخدام فاجعه شده الان

پس کارمندانی که از سال ۱۳۷۸بصورت قراردادی مشغول به کار بوده اند ودرسال ۱۳۹۲ پیمانی شده اند چرا باید تفاوت تطبیق آنها هم حذف شود؟

من از استخدامیای سال 88 هستم تفاوت تطبیق تو حکم من که یه معلمم نزدیک صدتومنه که فکر نکنم چیز خیلی زیادی باشه

با سلام خدمت مسئول محترم اين سايت. در خصوص اين بخشنامه قانون تفاوت تطبيق راهنمايي از شما مي خواستم
من در سال 92 (بهمن ) استخدام پيماني شدم و البته حدود سه سال هم قراردادي بودم . آيا تفاوت تطبيق به من تعلق ميكيره؟ ممنون ميشم اگه كسي تو اين زمينه اطلاعاتي داره منو راهنمايي كنه. با تشكر

پاسخ داده شد

بسمه تعالی
با سلام
خواهشمند است بفرمایید به کارکنانی که از سال 88 استخدام شده اند فوق العاده مخصوص کارکنان پیمانی تعلق می گیرد یا خیر ؟

با سلام بله تعلق میگیرد

واقعا تفاوت فاحشی از این جهت در احکام بعد از اجرای نظام هماهنگ پرداخت ایجاد شد و من با سابقه بالاو فوق لیساننس حقوق نزدیک با کارمندان جدید می گیرم

واقعا بعضی از استخدامی های سال 88 به بعد چقد رودارن!!!؟؟؟ تو نظام خدمات کشوری استخدام شدن.مزایای نظام هماهنگ باطل شده رو می گیرن.تازه دو سه ساله استخدام شدن.سابقه در حد هیچی دارن.بعد تازه انتظار دارن به اندازه استخدامی سالهای قبل با اون همه سابقه که تازه توی نظام هماهنگ هم بودن ، مساوی یا حتی بیشتر هم بگیرن.واقعا اگه این زوری فکر میکنین که خیلی پررو تشریف دارین!!!!!!!!!؟

من این بخشنامه رو مطالعه کردم.با قانون مدیریت خدمات کشوری مغایرت داره.

با به اجرا درآمدن قانون مدیریت خدمات کشوری، بحث پرداخت فوق العاده مخصوص کارکنان پیمانی هم منتفی شده است. بنده که در هیچ دستگاه اجرایی سراغ ندارم که به اینگونه عمل شود.

درسته فوق العاده مخصوص پرداخت نمیشه ، ولی وقتی میگه احکام کارکنانی که بعد از اجرای قانون خدمات کشوری استخدام میشن ابتدا مطابق یک کارمندی که در سال 87 شاغل بوده محاسبه و سپس تفاوتش با حکم جدید به پای تفاوت تطبیق گذاشته بشه یعنی چی ؟ یعنی کارمند جدید هم فوق العاده خود به خود بش تعلق گرفته.

یه نکته دیگه هم هست . کسی که در سال 87 پست مدیریتی گرفته تفاوت تطبیقش و در کل حکمش کمتر از کسی هست که در سال 88 مدیر شده .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *