افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان در برنامه وزارت آموزش و پرورش

0
35
افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان
افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان

پاراف افزایش‌حقوق بازنشستگان و معلمان در برنامه وزارت آموزش و پرورش : برای افزایش حقوق بازنشستگان و معلمان در مناطق محروم رایزنی کردیم . وزیر آموزش و پرورش گفت: نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهوری نوشتیم و تأکید داشتیم همکاران ما که در مناطق دورافتاده و صعب العبور فعال و مشغول انجام وظیفه هستند، باید پرداخت‌های اضافی داشته باشند. بنابراین در تلاش هستیم همان‌طور که حق مرزی را به نتیجه رساندیم، بحث حقوق و مزایای معلمان در مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته را به سرانجام برسانیم.

در نیمه دوم سال ۹۳ ما حق مرزی برای سیستان و بلوچستان اجرا کردیم و از ۱/۴/۹۴برای تمامی مناطق مرزی، حق مرزی را پرداخت کردیم. در رابطه با مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته، پیگیری‌هایی را انجام می‌دهیم که حتی چند روز گذشته، نامه ای را خطاب به دکتر جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهوری فرستادم و در این زمینه پیگیر هستیم.

در واقع لایحه ترمیم حقوق بازنشستگان باید توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به دولت بیاید. البته در جریان هستید که دولت برای سال ۹۵ یک ترمیمی نسبت به حقوق‌های خیلی کم انجام داد و امیدواریم که دولت قادر به ادامه ترمیم باشد.

وی درباره اعتیاد دانش‌آموزی گفت: آموزش وپرورش در حیطه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد تلاش می‌کند و اگر مواردی هم در رابطه با اعتیاد دانش‌آموزان باشد، از حوزه اختیارات وزارتخانه خارج است؛ چون بحث درمان مطرح است و این جزو وظیفه آموزش و پرورش نیست. ما بیشتر در حوزه پیشگیری ورود پیدا کردیم و توفیق های خوبی در این حوزه داشته‌ایم، چند هفته گذشته با ستاد مبارزه با مواد مخدر جلسه داشتیم و بعد از این جلسه در محضر آقای رئیس جمهوری، همکاران ستاد مبارزه با مواد مخدر از آموزش و پرورش به دلیل اقدام های صورت گرفته در حوزه پیشگیری، قدردانی کردند؛ ما همچنان باید در حوزه پیشگیری بیش از پیش ورود کنیم و اقدام های لازم را انجام دهیم؛ در همین راستا تفاهمنامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و ۸ نهاد و ارگان دیگر امضا شده که در آنها تکالیفی به عهده ما گذاشته شده که در حال پیگیری آنها هستیم.

فانی گفت: ما در آخرین جلسه‌ای که با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشتیم؛ اعلام کردیم این آمارهایی که شما اعلام می‌کنید، باعث سلب اعتماد مردم به دستگاه تعلیم و تربیت می‌شود و آنها هم گفتند که از سوی ما نبوده و اگر هم بوده ما برخورد می‌کنیم. ما آماراعلام شده توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر را قبول نداریم.ایران.

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید