پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

حذف دفترچه ها، افزایش حقوق و بستری رایگان مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

پاراف حذف دفترچه ها، افزایش حقوق و بستری رایگان مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به نقل از فارس : سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ با موافقت وزارت بهداشت و مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی مستمری بگیران می‌توانند در مراکز درمانی دولتی به صورت رایگان بستری و درمان شوند.

وی افزود:  با مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی می‌توانند به صورت رایگان در مراکز درمانی دولتی بستری و درمان شوند.

وی ادامه داد: این مجوز از سوی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است و به زودی ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

وی درباره حذف دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی نیز گفت: طبیعتا جایگزین شدن کارت هوشمند سلامت به جای دفترچه‌های درمان در مدیریت مصارف و هزینه‌های درمانی تاثیرگذار است.

نوربخش با اشاره به اینکه افرادی هستند که هم اکنون 2 تا 3 دفترچه درمانی دارند، گفت: حذف دفترچه‌های درمانی و استفاده از روش‌های نوین در از بین رفتن تخلفات احتمالی بسیار موثر است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای طرح کارت هوشمند سلامت کار بسیار پیچیده‌ای است و زیرساخت‌ها و نرم‌افزارهای خاص خود را دارد که پس از فعال‌سازی دیتاسنتر سازمان تامین اجتماعی و با همکاری شرکت رایتل عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

نوربخش یادآور شد: در مرحله نخست بیماران خاص از کارت‌های هوشمند سلامت استفاده خواهند کرد و زیرساخت‌های آن در مراکز درمانی ملکی فراهم خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر میز ان افزایش حقوق مستمری‌بگیران و پرداخت مابه‌التفاوت حقوق آنها اظهار داشت: هیات وزیران هنوز افزایش حقوق بازنشستگان را مشخص نکرده است و امیدواریم هر چه سریعتر این میزان افزایش حقوق مشخص شود تا در اردیبهشت ماه بتوانیم مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان را پرداخت کنیم.