مخالفت استاندار سیستان و بلوچستان با انتقال معلمان به دلیل نا امنی

0
18
مخالفت استاندار سیستان و بلوچستان با انتقال معلمان به دلیل نا امنیReviewed by پاراف on Aug 10Rating:

پاراف مخالفت استاندار سیستان و بلوچستان با انتقال معلمان به دلیل نا امنی : علی اوسط هاشمی، استاندار و رییس شورای آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: در سیستان و بلوچستان هیچ مشکل امنیتی نداریم که فرهنگیان به دلیل آن درخواست انتقالی بدهند و هرگونه درخواست انتقالی به این دلیل موجه نیست.
در جلسه شورای آموزش و پرورش استان و در خصوص ساماندهی نیروی انسانی اظهار کرد: سیاست و رویکرد ساماندهی نیروی انسانی باید به گونه ای باشد که از کمبود نیرو در یک شهرستان یا منطقه و از انباشت نیرو درشهرستان یا منطقه دیگر جلوگیری شود.

این مسئول با اشاره به استخدامی های آموزش و پرورش ادامه داد: افرادی که در آزمون استخدام آینده قبول می‌شوند باید با هدف رفع کمبود نیرو در مناطق جذب شوند، نقل و انتقالات فرهنگیان باید بر اساس ضابطه، قانونمند و بدون تبعیض صورت بگیرد.

وی با اشاره به این که سیستان وبلوچستان در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد بیان کرد: در سیستان و بلوچستان هیچ مشکل امنیتی نداریم که فرهنگیان به دلیل آن درخواست انتقالی بدهند و هرگونه درخواست انتقالی به این دلیل موجه نیست و نباید مورد موافقت قرار بگیرد. وضعیت استخدام آینده استخدام بوم برای بوم است و این استخدامی نیز باید موجب رفع کمبود نیروی انسانی شود .

هاشمی اضافه کرد: نیروی مازاد هم به منزله هدر رفتن سرمایه ملی کشور بوده و بی عدالتی در نقل و انتقالات قابل هضم نمی باشد و آموزش و پرورش باید در این خصوص قاطعانه برخورد کند تا تبعیض موجب اعتراض نشود. در این راستا مبنای کار باید بر امتیاز، ضابطه و قانون باشد و معلمی که از امتیاز بالاتری برخوردار است در نقل و انتقال منتقل شود و خدمت کند.

استاندار سیستان و بلوچستان: هیچ گونه نامه نگاری برای جابجایی شش هزار و 600 معلم متقاضی انتقال استان قابل قبول نیست و این سیاست و قاعده آموزش و پرورش استان است.

وی گفت: با توجه به اینکه تامین نیروی متخصص در جامعه از بستر توسعه رشته های علوم پایه می گذرد لذا توسعه رشته های علوم پایه در همه ی مناطق بایستی مد نظر باشد و در مدت دو سال آینده نباید منطقه ای از این رشته ها محروم باشد .

هاشمی افزود: بی عدالتی در نقل و انتقال برای معلمین قابل هضم نیست و بلندی صدایش حق است پس بهتر است مراقب باشیم تبعیض موجب اعتراض نشود .

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حاشیه نشینی که نقطه تجمع است در مناطق زاهدان و چابهار و کنارک را باید نقطه یک ببینیم چراکه بیشتر بازماندگان از تحصیل در این مناطق هستند.

هاشمی اظهار کرد: بین30تا33هزار نفر دانش آموز مقطع ابتدایی بازمانده از تحصیل در استان وجود دارد که باید آن را الویت یک قرار دهیم و برای آشنا کردن آنها با کلاس های درس تمام تلاش خود را به کار بریم.

استاندار با بیان اینکه هیچ بهانه ای نباید باعث محرومیت دانش آموزان از تحصیل شود ادامه داد: باید به نقاط حاشیه نشین ورودپیدا کرد و از علمای آنجا در شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل کمک گرفت واین کودکان را به کلاس درس آورد. باید نگاهمان را به توسعه نرم با محوریت خود انسان توسعه دهیم که انسان بتواند اجتماع محور بار بیاید.*ایسنا.

۴۷۴۷

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید