وام مسکن برای عروس و دامادها 160 میلیون تومان شد

وام مسکن برای عروس و دامادها 160 میلیون تومان شد

پاراف وام مسکن برای عروس و دامادها 160 میلیون تومان شد : شورای پول و اعتبار در جلسه یازدهم اسفندماه سال 94 با امکان اعطاي تسهيلات مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن يکم به زوجين خانه اولي بر روي يک پلاک ثبتي از 800 ، 600 و 400 ميليون ريال به ترتیب1.600 ميليون‌ريال در شهر تهران (هريک از زوجين حداکثر 800 ميليون‌ ریال)، 1.200 ميليون‌ريال در مراکز استان‌ها و شهرهاي بالاي 200هزار نفر (هريک از زوجين حداکثر600 ميليون‌ريال) و 800 ميليون‌ریال در ساير مناطق شهري (هريک از زوجين حداکثر 400 ميليون‌ريال) با رعايت حداکثر تسهيلات معادل 80 درصد ارزش ملک موافقت کرد.

بر اساس تبصره این مصوبه اولويت استفاده از منابع اقساط وصولي طرح مسکن مهر جهت تکميل واحدهاي نيمه تمام طرح مزبور به قوت خود باقي است.

همچنین شورای پول و اعتبار با امکان اعطاي تسهيلات مسکن به زوجين جوان از محل اوراق گواهي حق تقدم مسکن ( حساب سپرده سرمايه گذاري ممتاز) از 600 ، 500 و 400 ميليون ريال به ترتیب 1000 ميليون‌ريال در شهر تهران (هريک از زوجين حداکثر 500 ميليون‌ريال)، 800 ميليون‌ريال در مراکز استان‌ها و شهرهاي بالاي 200هزار نفر (هريک از زوجين حداکثر 400 ميليون‌ريال) و600 ميليون‌ريال در ساير مناطق شهري (هريک از زوجين حداکثر 300 ميليون‌ريال)بر روي يک پلاک ثبتي و با رعايت حداکثر تسهيلات معادل 80 درصد ارزش ملک موافقت کرد .

این شورا تاکید کرده است در راستاي کمک به ايجاد تعادل منابع و مصارف اين حساب، تعيين بازه زماني زوج هاي مشمول اين مصوبه با اولويت زوج‌هاي جوان در اختيار بانک مسکن قرار گيرد؛ ضمن اينکه این بانک موظف شد نسبت به کاهش نرخ سود تسهيلات ياد شده (حداکثر 18.5 درصدي) متناسب با کاهش نرخ هاي سود مصوب شوراي پول و اعتبار اقدام کند.

در بند دیگری از مصوبه این شورا آمده است: با پرداخت تسهيلات خريد بدون سپرده به دارندگان حساب هاي پس انداز مسکن جوانان افتتاحي طي سال هاي 79، 80 و 81 به ميزان 100 درصد تسهيلات با سپرده متعلقه به حساب و مشروط به عدم تجاوز مجموع تسهيلات از سقف‌هاي اعلامي بانک مرکزي ( تهران، شهرهاي بالاي 200 هزار نفر جمعيت و مراکز استان، ساير شهرها به ترتيب 600 ، 500 و 400 ميليون ريال) و در بازه زماني حداکثر يک ساله براي طرح فوق با رعايت حداکثر تسهيلات معادل 80 درصد ارزش ملک موافقت به عمل آمد.

همچنین با مجوز اعطاي تسهيلات خريد مسکن بدون سپرده به بانک مسکن، مشابه با مجوزهاي صادره به ساير بانک‌هاي تجاري (600 ، 500 و 400 ميليون ريال به ترتيب در شهرهاي تهران، شهرهاي بالاي 200 هزار نفر جمعيت و مراکز استان، ساير شهرها) موافقت شد. ضمن اينکه تلفيق تسهيلات خريد مسکن بدون سپرده با ساير تسهيلات تعهدي بانک ( به جر بند 3 فوق الذکر) امکان‌پذير نیست.

شورای پول و اعتبار همچنین با درخواست بانک مسکن مبني بر پرداخت تسهيلات صندوق پس انداز مسکن يکم در بافت هاي فرسوده، بدون الزام به رعايت شرايط و ضوابط تعيين شده براي گيرنده تسهيلات (شرط خانه اولي)، مشروط به تعلق صرفاً يک فقره تسهيلات بر واحد خريداري شده در بافت فرسوده (يا از محل صندوق پس انداز مسکن يکم و يا تسهيلات ساخت بافت فرسوده در مرحله فروش اقساطي) به خريدار (‌بدون الزام به خانه اولي بودن ) و با رعايت حداکثر تسهيلات معادل 80 درصد ارزش ملک موافقت کرد.

بر این اساس، انتظار می رود با اجرای تصمیم های اتخاذ شده، رونق بیشتری در بخش مسکن ایجاد شده و اثر مثبتی بر رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور بگذارد. با توجه به ارتباطات پسین و پیشین بخش مسکن با تعداد زیادی از فعالیت های اقتصادی، این امر می تواند موجب افزایش سرمایه گذاری و افزایش فرصت های شغلی در اقتصاد کشور شود.روابط عمومی بانک مرکزی.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *