پاراف آخرین اخبار مطالب و قوانین اداری شغلی استخدامی مالی

مدیران زمینه لازم برای رشد کارمندان را فراهم کنند

پاراف خبر مدیران زمینه لازم برای رشد کارمندان را فراهم کنند به نقل از مهر : رضا برومند معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان گفت: مدیران باید فضا و بستر لازم برای رشد کارمندان را فراهم کنند. ویاظهار داشت: انگیزه یکی از مهمترین عوامل رشد، شکوفایی و حرکت است و اگر در سازمان و کارمندانش انگیزه لازم وجود نداشته باشد آن سازمان نمی تواند به پویایی و رشد لازم دست پیدا کند.

وی اضافه کرد: منابع انسانی یکی از مهمترین و ارزشمندترین منابع و دارایی ها و عامل اصلی پویایی یک سازمان و دستگاه است و مدیران باید برای افزایش انگیزه در کارمندان برنامه داشته باشند و آنها را به حرکت وادارند.

وی گفت: مدیر باید انرژی کارمند خود را در مسیر کارآمدی و افزایش بهره وری هدایت کند و اجازه ندهد کارمند با کارهای حاشیه ای و زاید انرژی خود را در محیط کار هدر بدهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان به علل روان شناختی انگیزه کار اشاره کرد و بیان داشت: یک کارمند سر وقت در محل کار خود حاضر می شود و کار می کند، با این انگیزه که مبلغ اضافه کار و حقوقش کاهش نیافته و توبیخ نشود اما کارمند دیگری با انگیزه ارتقا رتبه و موثر واقع شدن ، کار انجام می دهد که قطعا نحوه کار و فعالیت این دو کارمند با هم تفاوت زیادی دارد.

برومند ادامه داد: مدیران باید کارمندان خود را تحلیل کرده و انگیزه آنها را از کار بدانند و با تصمیمات درست، تشویق های به موقع و بر طرف کردن مشکلات و رفع دغدغه های ذهنی کارمند، فضا و بستر لازم را برای رشد تک تک کارمندان فراهم کنند که در نهایت به رشد و پیشرفت دستگاه و عملکرد دست یابند.

وی با بیان اینکه در ایجاد انگیزه ابتدا باید به نیازهای فیزیولوژیک نیروی انسانی توجه کرد افزود: توجه لازم به نیروی انسانی و تشریح چشم انداز و اهداف دستگاه برای وی و همچنین ایجاد امنیت شغلی و رفع نیاز های اجتماعی کارمندان، موجب می شود آنها به سازمان احساس تعلق پیدا کرده و با دلسوزی فعالیت کنند.

وی همچنین به ارتباط سن و انگیزه اشاره کرد و یاد آور شد: معمولا افراد در سنین ۳۰ سالگی بیشترین انگیزه را برای رشد و شکوفایی دارند و باید با واگذاری مسئولیت های متناسب برای این افراد زمینه لازم را فراهم کرد تا در مسیر درست انرژی خود را صرف پیشرفت خود و دستگاه خود کنند.

برومند تصریح کرد: وقتی شخصی به عنوان مدیر مسئولیت پذیرفت باید مسئولیت وظایف آن پست را و پیامدهای انتخاب خود را نیز بپذیرد و یکی از سنگین ترین وظایف هر مدیری هدایت نیروی انسانی زیر مجموعه، ایجاد انگیزه در آنها و کمک به رشد و شکوفایی پرسنل است و در ادامه با یک مجموعه همراه و هم دل می تواند وظایف سازمانی خود را به نحو احسن انجام دهد.

این مطلب را هم بخوانید :   ساز جدایی تأمین‌اجتماعی از دولت، جدا شدن یا نشدن! مسئله چیست؟