بخشنامه نحوه کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش و پرورش

1
1
ساعات کار بانوان
ساعات کار بانوان

پاراف بخشنامه نحوه کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش و پرورش : بخشنامه شماره ۷۱۰/۱۴ موزخ ۹۵/۸/۱۲ موضوع کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص.

 بخشنامه نحوه کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص در آموزش و پرورش

اداره کل آموزش و پرورش استان

معاونت/سازمان/ دانشگاه شهید رجایی/دانشگاه فرهنگیان

با سلام و احترام

تصویر نامه شماره ۸۰۴۸۰ مورخ ۵/۷/۹۵رئیس جمهور محترم و مصوبه شماره ۴۵۸۱۸ مورخ ۲۸/۶/۹۵ مجلس شورای اسلامی در ارتباط با کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص به پیوست ارسال و اعلام می دارد:

۱ – ساعات کار بانوان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی که موظف به چهل و چهار ساعت کار در هفته هستند؛ اما دارای معلولیت شدید یا فرزند زیر شش سال تمام یا همسر و فرزند معلول شدید یا دارای بیماری صعب العلاج می باشند و یا زنان سرپرست خانوار شاغل در دستگاه های اجرایی با درخواست کتبی متقاضیان ، سی و شش ساعت در هفته با دریافت حقوق و مزایای چهل و چهار ساعت تعیین می گردد.

۲ – تایید میزان شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی، بیماران صعب العلاج توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرزندان زیر شش سال با ارایه شناسنامه معتبر و زنان سرپرست خانوار با ارایه اسناد مثبته یا گواهی دادگاه معتبر خواهد بود.

۳ – زمان شروع و خاتمه کار با توافق مشمولان و مسئولان مربوط خواهد بود.

۴ – بانوانی که براساس سایر مقررات از امتیاز کاهش ساعت کاری بهره مند هستند تا زمانی که از مقررات مزبور استفاده می کنند از شمول این قانون مستثنی می باشند.

۵ – مشمولان این قانون در صورتی که هم زمان شرایط استفاده از امتیاز آن و مرخصی ساعتی شیر دهی را داشته باشند و یا همزمان دارای شرایط مختلف مصرح در این قانون باشند، حق انتخاب یکی از امتیازات پیش بینی شده را دارند.

سیدمحمد بطحایی

سرپرست وزارت آموزش و پرورش

این مطلب را هم بخوانید :   تفکیک وزارتخانه‌ها بر خلاف برنامه ششم نیست، لایحه قانون مدیریت خدمات نهایی شد، آزمونهای استخدامی تشریفاتی نیست، حداكثر حقوق مديران ۱۸ ميليون است

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید