اگر به سفر خارجه می روید این مقررات به درد بخور را بخوانید

0
22
سفر خارجه
سفر خارجه
اگر به سفر خارجه می روید این مقررات به درد بخور را بخوانیدReviewed by سحر تهرانی on Aug 20Rating:

پاراف اگر به سفر خارجه می روید این مقررات به درد بخور را بخوانید : اگر به خارج کشور سفرکرده اید یا به سلامتی قصد سفر دارید، این مقررات را بخوانید، چراکه هنگام ورود به کشور به دردتان می‌خورد. وقتی وارد فرودگاه بین‌المللی امام(ره) تهران یا هر فرودگاه دیگری بشوید ارزیابان گمرک به سراغتان می‌آیند و آن وقت ارزش این نوشته به چشمتان خواهد آمد!

مقررات گمرکی برای مسافران ورودی به کشور

مسافران ورودی اعم از ایرانی یا غیرایرانی می‌توانند علاوه بر اسباب مستعمل همراه خود که از حقوق ورودی معاف است به شرط غیرتجاری بودن و متناسب با مدت زمان اقامت در سال یک‌بار کالای نو به ارزش ۸۰دلار را به شرط غیرتجاری بودن و نداشتن ممنوعیت شرعی و قانونی با معافیت ترخیص نمایند، مازاد بر ارزش مذکور با رعایت شرایط و مقررات عنوان شده با پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی دو برابر قابل ترخیص است. این معافیت شامل کالاهای حجیم از قبیل یخچال و یخچال فریزر، کولر گازی، جارو برقی، تلویزیون، لباسشویی، ظرفشویی، اجاق گاز ورادیو ضبط غیر پرتابل نمی‌گردد.

اقلام مذکور باید به صورت هدیه، سوغات یا شخصی بوده تا شامل احراز شرایط کالای همراه مسافر گردد به زبان ساده‌تر کالا برای فروش نباشد در غیر این‌صورت از شمول قوانین مسافری خارج و تابع قوانین تجاری از‌جمله داشتن کارت بازرگانی، مجوز ثبت سفارش وزارت بازرگانی و اخذ مجوز از سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها بستگی به نوع کالا خواهد گردید.

ورود ارز خارجی به کشور به هر میزان مجاز است‌. چنانچه مسافر بخواهد مقداری از آن را با خود خارج نماید لازم است در بدو ورود با مراجعه به بانک قبل از گیت بازرسی گذرنامه ، اظهارنامه ورود ارز تنظیم نماید، ورود پول ایرانی به میزان پنج میلیون ریال برای هر فرد مجاز است.

ورود زیور آلات طلای همراه با مسافران از قبیل گردنبند، دستبند، گوشواره، انگشتر، النگو، ساعت و… در حد متعارف و برای مصارف شخصی به‌صورت واحد از هرکدام یک عدد و در مورد گوشواره یک جفت و النگو و شش عدد مجاز بوده و مازاد بر آن منوط به کسب اجازه قبلی از بانک مرکزی ایران خواهد بود.

هموطنان مقیم خارج از کشور چنانچه ترک اقامت نموده و قصد مراجعه به کشور را داشته باشند می‌توانند لوازم خانه و اشیای شخصی خود را به شرطی که حداقل مدت یک‌سال خارج از کشور بوده، به شرطی که از یک ماه قبل تا ۹ ماه بعد از ورود به کشور برسد با رعایت مقررات و معافیت ترخیص نمایند مشروط به این‌که ظرف مدت ۵ سال قبل از چنین معافیتی استفاده نکرده باشند.جام جم.

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید