بنیاد شهید باید پیگیر اجرای قانون امتیاز‌دهی شغلی به ایثارگران باشد

0
21
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
بنیاد شهید باید پیگیر اجرای قانون امتیاز‌دهی شغلی به ایثارگران باشدReviewed by پاراف on May 8Rating:

پاراف بنیاد شهید باید پیگیر اجرای قانون امتیاز‌دهی شغلی به ایثارگران باشد : محمداسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اجرای قانون جذب ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی، از ضعف ارتباطاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پیگیری سهم قانونی ایثارگران انتقاد کرد.

درصد بسیار کمی از امتیازات درنظر گرفته شده برای ایثارگران در آزمون‌های استخدامی دولتی، کنکور سراسری یا سایر امتیازات پیش‌بینی شده عملیاتی می‌شود؛ متاسفانه برخلاف واقعیت عموم مردم تصور می‌کنند تمام امتیازات به ایثارگران داده شده اما جامعه ایثارگران که به دفاع از سرزمین خود پرداختند از بی‌توجهی به امتیازات قانونی شان انتقاد می‌کنند.

وی در توضیح امتیازات قانونی ایثارگران، گفت: در قانون برنامه‌های توسعه کشور امتیازات شغلی و فوق‌العاده‌هایی برای ایثارگران در نظر گرفته اما بخش قابل توجهی از این قوانین در عمل اجرا نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اجرای قوانین مربوط به ایثارگران ضروری است، گفت: عدم اجرای قانون ظلم مضاعف در حق ایثاگران است؛ در حالی که ایثارگران و جانبازان معسر در شرایط بسیار سخت و غیرقابل تحمل به سر می‌برند، دولت باید در تامین معاش خانواده ایثارگران به قانون تمکین کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بی‌توجهی دستگاه‌های اجرایی برای جذب ایثارگران و عدم تمکین به قوانین را دلیل اجرایی نشدن قانون خواند وگفت: برخی مسئولان اجرایی در دستگاه‌ها فضایی را ایجاد کردند که اجازه دفاع از ایثارگران برای جذب در سازمان‌ها را از متولیان سلب کرده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل ضعف در ارتباطات و پیگیری امور ایثارگران، گفت: ضعف بنیاد شهید و امور ایثارگران جذب ایثارگران را با مشکل مواجه کرده به گونه‌ای که دستگاه‌ها با بهانه جویی از جذب ایثارگران امتناع می‌ورزند.

نمایندگان مردم در جریان بررسی تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور دولت را موظف به تعیین و اعمال امتیازات شغل و شاغل و فوق‌العاده‌های مربوط به ایثارگران (جانبازان، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهید و فرزندان جانبازان هفتاددرصد(۷۰%) و بالاتر) و اجرای سایر احکام قانون مدیریت خدمات کشوری درمورد آنان کردند به‌گونه‌ای که دریافتی آنان بابت ایثارگری کاهش نداشته و امتیازات قانونی نظیر عدم نیاز به شرکت در آزمون‌های استخدامی و شرط سنی و تحصیلی کماکان اجراء و اعمال گردد.خانه ملت.

این مطلب را هم بخوانید :   شرکت ۲۷ هزار ایثارگر در آزمون استخدامی دستگاه‌های دولتی + جزئیات جلسه آزمون

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید