تصویبنامه آیین نامه اجرایی ماده ۶۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

0
2
قوانین و مقررات ایثارگران رزمندگان آزادگان
قوانین و مقررات ایثارگران رزمندگان آزادگان
تصویبنامه آیین نامه اجرایی ماده ۶۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگرانReviewed by سعید رضایی on Jun 6Rating:

پاراف تصویبنامه آیین نامه اجرایی ماده ۶۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران : تصویبنامه هیات وزیران درخصوص آیین نامه اجرایی ماده ۶۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران. این مقرره در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ هیئت وزیران تصویب و با شماره ۱۴۵۷۴مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۱۱از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

دانلود تصویبنامه آیین نامه اجرایی ماده ۶۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

شماره۱۴۵۷۴/ت۵۰۵۵۹هـ                                                             ۱۱/۲/۱۳۹۵
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ـ بنیاد شهید و امور ایثارگران
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
هیأت وزیران در جلسه ۵/۲/۱۳۹۵ به پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و به استناد تبصره (۲) ماده (۶۴) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران ـ مصوب ۱۳۹۱ـ آیین‌نامه اجرایی ماده یادشده را به شرح زیر تصویب کرد: آیین نامه اجرایی ماده (۶۴) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران
ماده۱ـ در این آیین‌نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می‌روند:
الف ـ بنیاد: بنیاد شهید و امور ایثارگران
ب ـ دستگاه‌های مشمول: دستگاه‌های موضوع ماده (۲) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران ـ مصوب ۱۳۹۱ـ
پ ـ ایثارگران: شهید، مفقودالاثر، جانباز، اسیر، آزاده و رزمنده.
ت ـ اسناد و آثار: اصل هرگونه اثر و سند فرهنگی، هنری، تاریخی، علمی مکتوب و غیر مکتوب متعلق به ایثارگران اعم از دیداری، شنیداری، نوشتاری، غیر نوشتاری، مضبوط، الکترونیکی و آثار موزه‌ای و حجمی.
ماده۲ـ جمع‌آوری اسناد و آثار از ایثارگران و یا خانواده‌های آنان، صرفاً توسط و از طریق بنیاد انجام خواهد شد و دستگاه‌های مشمول موظف به همکاری و هماهنگی با بنیاد می‌باشند. دستگاه‌های مشمول موظفند اصل اسناد و آثار را که قبلاً گردآوری شده است، به بنیاد تحویل دهند.
ماده۳ـ بنیاد موظف است طبق استانداردهای ابلاغی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران نسبت به نمایه‌سازی و فهرست‌نویسی و تشکیل بانک جامع اطلاع‌رسانی اسناد و آثار ایثارگران اقدام و استانداردهای لازم را برای حفاظت و نگهداری اسناد و آثار ایثارگران فراهم و رعایت نماید.
ماده۴ـ اسناد و پرونده‌های دولتی از شمول این آیین‌نامه مستثنی هستند.
ماده۵ ـ اسناد و آثار با رعایت اصول طبقه‌بندی جمع‌آوری، نگهداری و مستندسازی خواهند شد و در صورت انتشار اسناد و آثار، رعایت حقوق مادی و معنوی صاحبان آن الزامی است.

این مطلب را هم بخوانید :   دلیل عملی نشدن قانون جامع ایثارگران در برخی دستگاه های دولتی، انتظارات ایثارگران از دولت دوازدهم

معاون اول رئیس‌جمهور

اسحاق جهانگیری

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید