عید دیدنی های اداری و اختلال در امور اداری!

1
2
عید دیدنی های اداری و اختلال در امور اداری!
عید دیدنی های اداری و اختلال در امور اداری!
عید دیدنی های اداری و اختلال در امور اداری!Reviewed by پاراف on Apr 3Rating:

پاراف عید دیدنی های اداری و اختلال در امور اداری! : چند سالیست که دید و بازدیدهای عیدانه در ادارات رواج یافته است. این پدیده ناپسند به اندازه ای پیشرفت داشته که در دسته ها و رده های متفاوت برگزار می شود.

این حقیر که سالها با این پدیده ملال آور به ویژه در دادگستری مواجهم ، در مجتمع های قضایی می بینم که پس از پایان تعطیلات نوروزی و ۱۳ فروردین ، کارمندان اداری به تفکیک بایگان ، منشی و مدیر دفتر ، با ترک محل کار خود ، لشگر وار به شعب دیگر رفته و عملا در کار ارباب رجوع اختلال می آفرینند.

ضرور و زیان این پدیده چنانست که نگارنده پیشنهاد می کند ، مدیران ادارات دولتی ، اولین روز کاری پس از ۱۳ فروردین را به عنوان روز “معانقه” یا دید و بازدید نامگذاری کرده و با پول بیت المال در تالار یا سالن ، مقدمات این آیین را فراهم کنند ، چه بسا با این شیوه خسارت وارده به مردم و بیت المال کاهش یابد.

و اما در این ادارات به “دید” ها بسنده نشده و همین عمل گویا باید که توسط اعضای همه شعبات الزاما تکرار شود و هیچ شعبه و اتاقی نباشد که توسط هیچ کارمندی مورد “دید” یا “بازدید” قرار نگیرد.

از همه جالبتر آنکه این پدیده ، در رده ی برتر توسط قضات* نیز صورت می گیرد. حتی در سال گذشته به چشم خود دیدم که در این رده ی برتر ، از مجتمع قضایی دیگر نیز به انجام این فریضه ! اهتمام داشته اند.

ناگفته پیداست ، که با عدم حضور هریک از کارمندان دفتری (بایگان ، منشی و دفتر دار) و همچنین قاضی در محل کار خود در انجام امور مردم اختلال صورت می گیرد و متاسفانه این وضعیت گاهی تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

حقایق تلخ بالا مربوط به روزهای پس از ۱۳ فرودین بود و اما درباره روزهای پس از تعطیلات ۵ فروردین ، خود حدیث مفصل بخوان!

*پیشتر از همه کارمندان و قضات شریفی که با چشم پوشی از این کار زائد و ناپسند ، موجبات خشنودی ارباب رجوع را فراهم می آورند سپاسگزارم.مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری به نقل از خبرآنلاین.

این مطلب را هم بخوانید :   دو آزمون استخدامی در وزارت نفت برگزار می شود

یک دیدگاه

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید