برخورد با دستگاههای اجرایی دارای گرایش سیاسی در انتخابات

0
11
برخورد با دستگاههای اجرایی دارای گرایش سیاسی در انتخابات
برخورد با دستگاههای اجرایی دارای گرایش سیاسی در انتخابات
برخورد با دستگاههای اجرایی دارای گرایش سیاسی در انتخاباتReviewed by پاراف on Nov 27Rating:

پاراف برخورد با دستگاههای اجرایی دارای گرایش سیاسی در انتخابات : عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد: من نمی‌گویم که گرایش سیاسی ندارم، اما گرایش خود را در انتخابات دخالت نخواهم داد و حتماً مسئولان و همکاران دیگر من نیز که انسان‌های متدین و قانونمداری هستند، گرایش‌های خود را در انتخابات دخالت نمی‌دهند.

تمام تلاش خود را برای برگزاری بی طرفانه انتخابات خواهیم کرد. برای ما اجرای قانونی و سالم انتخابات مهم است و اگر برخی مسئولان گرایش‌های سیاسی خود را مد نظر قرار دهند، حتماً با آنها برخورد خواهیم کرد

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه نمایندگان نامزدها تا آخرین لحظه شمارش آرا پای صندوق‌های رأی حضور خواهند داشت، افزود: رخ دادن تخلف بسیار بعید است، حتی برخی تخلف‌ها که امکان رخ دادن آن وجود داشت نیز برای انتخابات سال جاری حذف شده است. وی با بیان اینکه ما در تهران حداقل هزار و 500 نامزد برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت و هر رأی دهنده‌ای می‌تواند 30 کاندیدای مورد نظر خود را در انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب کند، گفت: اگر بحث الکترونیکی اخذ رأی به تأیید شورای نگهبان برسد، در حوزه انتخابیه‌ای مانند تهران می‌توان در طول 4 تا 5 ساعت نتیجه را اعلام کرد در حالی که در سال‌های گذشته اعلام نتیجه نهایی به سه تا چهار روز زمان نیاز داشت ضمن اینکه هر نوع ایراد، بازنگری و بازرسی در این نوع انتخابات طراحی شده است و ان‌شاءالله آموزش‌های لازم را در این زمینه به مردم خواهیم داد.

وزیر کشور با بیان اینکه «امکان ورود پول‌های کثیف به همه حوزه‌ها وجود دارد»، افزود: مجلس شورای اسلامی از ما خواست تدابیری در این رابطه بیندیشیم تا از انتخابات صیانت کنیم و لذا لایحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی را تهیه کردیم. رحمانی فضلی همچنین با بیان اینکه این لایحه به صورت دو فوریتی در مجلس مطرح شده است، خاطرنشان کرد: منابع مالی نامزدهای انتخاباتی باید مشخص شود که از کجا به دست آمده و لذا باید نحوه هزینه مشخص شود که به صورت نقدی است یا غیرنقدی.
وزیر کشور با تأکید بر اینکه وزارت کشور با ورود جریان پول‌های کثیف در انتخابات مقابله می‌کند، افزود: در قانون فعلی انتخابات بحث خرید و فروش رأی ممنوع است. رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اینکه هر کاندیدا باید یک شماره حساب داشته باشد و همه باید پول نقد خود را به آن شماره حساب واریز کنند، گفت: مسئول امور مالی در ستاد باید اجازه برداشت داشته باشد. وزیر کشور همچنین با بیان اینکه موارد غیرنقدی نیز باید در دفتر حسابداری درج شود، گفت: بیشترین شکایت‌های نامزدها علیه هم، خرید و فروش رأی است.ایرنا.

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید