سفر با خودرو شخصی به ارمنستان

0
18
سفر با خودرو شخصی به ارمنستانReviewed by پاراف on Jul 31Rating:

پاراف سفر با خودرو شخصی به ارمنستان : مسافرت با خودروي شخصي به ارمنستان اين امكان را به سرنشينان ميدهد تا چشمهاي خود را به مناظر اطراف جاده صيقل دهند و از طبيعت بکر و دست نخورده جاده های کوهستانی زیبا و مهمان نوازی مردم مهربان آن لذت برد و از يكنواختي مناظر شهري قدري فاصله بگيرند.

سفر با خودروي شخصي اين فرصت را به سرنشينان ميدهد تا در هر نقطهاي از مسير كه جذابيت مطابق با سليقه آنها را دارا بود توقف كنند و از بودن در طبيعت و آرامش آن لذت ببرند.

به همين دليل مسافرت با خودروي شخصي ميتواند جذابتر از هر مسافرت ديگري باشد. اما اين نوع سفر به شدت نيازمند توجه به نكاتي است تا فرصت آرامش و لذت را براي مسافران فراهم آورد و آن نكات مسائلي نيستند جز توجه به خودرو وراننده آن.
در این سفر ها دانستن زبان ارمنی یا انگليسی می تواند موثر باشد در مسافرت به ارمنستان با خودروی شخصی هم گواهينامه بين المللی نياز است و هم برای خودرو باید پلاک ترانزیت (مجوز خروج خودرو یا کابوتاژ) تهيه کنيد.
برای مسافرت زمينی با خوروی شخصی از هرکجای ایران که ساکن هستيد ميتوانيد ابتدا به تبریز سفر کرده و ازآنجا به بعد خودرا برای یک مسافرت خارجی آماده کنيد.

توصیه های سفر با خودرو شخصی به ارمنستان:

* برای مسافرت به ارمنستان با خودرو شخصی هيچگونه محدودیت زمانی و اسکان وجود ندارد کافی است یک هفته قبل از سفر با دفاتر نمایندگی در ایران و یا بصورت مستقيم با دفاتر مسافرتی تماس بگيرید.

* قبل از سفر با راهنمایی که به شما معرفی شده تماس بگيرید و نيز هرکجا که مشکل زبان ارمنی داشتيد راهنما می تواند بصورت تلفنی شما را راهنمایی کند.

عموما در هنگام ورود به کشور ارمنستان ، افراد ناشناس و بعضا ایرانی با عناوین مختلف از جمله مترجم ، راهنما ، راننده  به شما مراجعه نموده و پيشنهاد مساعدت ازجمله اجاره آپارتمان با قيمت پایين و … به شما را دارند؛ توصيه می گردد به آنها اعتماد ننموده و حتی هدف از مسافرت خود را نيز به ایشان بازگو ننمائيد.

* زمان سفر شما از تبریز تا ایروان حدود 10 ساعت است پس برای مسير سفر سعی کنيد صبحانه و نهار را از تبریز تهيه کنيد . البته در مسير ایروان رستورانهای محلی خوبی وجود دارد.
* سعی کنيد صبح زود از تبریز بطرف جلفاو بعد از آن بطرف نوردوز حرکت کنيد مسير تبریز تا نوردوز حدودا دو ساعت نيم می باشد.(از تبریز تاجلفا135 کيلومتر و از جلفا تا نوردوز 70 کيلومتر)

* در35 کيلومتری جلفا به روستای سيه رود می رسيد(آخرین جایگاه پمب بنزین قبل از مرز) باک خودرو را کاملا پر کنيد و اگر خودرو شما دوگانه سوز است باک گاز خودرو رانيز قبل از ورود به گمرک از روستای نوردوز کاملا پرکنيد زیرا قيمت بنزین در ارمنستان ليتری حدودا یک دلار می باشد.

* به ميزان مورد نياز از درب گمرک نوردوز پول رایج ارمنستان(درام) را تهيه کنيدو توجه داشته باشيد که ویزایی که سر مرز باید بگيرید بابت آن باید مبلغ 10 دلاربرای هرنفر باید حتما دلار تهيه کنيد و نيز مقداری دارم برای بين راه داشته باشيدوبرای اطمينان بيشتر می توانيد بقيه پولتان را بصورت دلار و یا یورو حمل کنيد و در ایروان به درام تبدیل کنيدو نيز می توانيد در بانک ملت حساب ارزی افتتاح و در شعبه بانک ملت ایروان از آن برداشت کنيد.

* در گمرک ایران بابت هر نفر خروجی از شما دریافت می شود.

* بعد از انجام مقدمات خروج از پل مرزی بين ایران و ارمنستان حرکت کرده تا وارد خاک ارمنستان شوید در آنجا شما را به یک سالن راهنمایی می کنند.

* در سالن گمرک ارمنستان ابتدا برای صدور ویزا و خودرو شما فرمهایی در اختيار شما قرار داده می شودکه کاملا به زبان ارمنی و انگليسی می باشد.

* بعد از دریافت اجازه ورود از گمرک ارمنستان بطرف ایروان حرکت کنيد. این مسير 395 کيلومتر است.

یک دیدگاه بفرستید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید